TADER-FED’DEN ANLAMLI MESAJI

Aziz üyelerimiz,

Sevgili kardeşlerim,

Sizleri en kalbi duygularımla, muhabbetle selamlıyorum.

Vasıl olduğumuz Kurban Bayramınızı gönülden tebrik ediyorum.

Rabbimize, hepimizi bir Kurban Bayramına daha kavuşturduğu için hamd ediyoruz.

Bu mübarek günlerin, milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyoruz.

Geçtiğimiz yıl Kurban Bayramını, koronavirüs salgınının gölgesinde, buruk bir şekilde yaşamıştık.

Bu yıl, hayatımızdan çıkarmış olduk, ülke olarak, bayrama biraz daha iyi şartlarda kavuştuk.

Tüm kurumlarımız, vatandaşlarımızın huzur içinde bir bayram geçirmesi için gereken tedbirleri almışken,bizler de bireysel olarak üzerimize düşeni mutlaka yapmalıyız.

Tabii, Kurban Bayramının ayrılmaz bir parçası durumundaki Hac farizasını hala yerine getiriyor olmak. Bu sene Hac farizasını yerine getiriyor olmanın ,İslam alemi olarak sevincini yaşıyoruz.

Gerçekleştirilen Hac ibadetinin yeniden milyonların katılımıyla, aşkla, coşkuyla, muhabbetle yerine getiriliyor olması, ayrıcı bize ikinci bir Bayram havası içine koydu.

Bu sene Hac farizasını yerine getiriyor olmanın ,İslam alemi olarak sevincini yaşıyoruz.

Gerçekleştirilen Hac ibadetinin yeniden milyonların katılımıyla, aşkla, coşkuyla, muhabbetle yerine getiriliyor olması, ayrıcı bize ikinci bir Bayram havası içine koydu.

Salgın döneminde ülkemizdeki her kesimin, her bireyin sıkıntı yaşamaması, ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için gereken tedbirleri aldık.

Rabbimden, içinde bulunduğumuz mübarek günler hürmetine, ülkemizin ve milletimizin önünü açmasını, sıkıntılarını çözmesini, önünü aydınlatmasını niyaz ediyorum.

Her bayramda olduğu gibi bu defa da sözlerimi, yola çıkacak sürücülerimize, trafik kurallarına harfiyen uymaları, yola yorgun çıkmamaları, varacakları yere yaklaştıkça dikkatlerini artırmaları çağrısında bulunarak bitirmek istiyorum.

Bayram sevincimizin, maddi kayıplarla, yaralanmalarla, vefatlarla yürek yangınına dönüşmemesi için hep birlikte daha sorumlu davranmamız gerekiyor.

Bu duygularla, bir kez daha Kurban Bayramının hepimizin kurtuluşuna, gönlümüzden geçenlerin gerçekleşmesine vesile olmasını diliyorum.

Bayramınız mübarek olsun.

Müslüm İNAN

TÜM AĞRI DERNEKLERİ FEDERASYONU

BAŞKANI

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir