ÜMMETİN YILDIZLARINDAN BİR YILDIZ DAHA KAYDI

 

Diyanet-SEN Ağrı Şube Başkanı Yasin Çınar: Son döneem mutasavvıf, İslam alimlerinden, gönül yıldızlarından, yüz yıla yaklaşan ömründe kendisini islama adamış, kur’an a ve sünnet-i seniyye’ye olan ittibası ile bilinip, tanınan. Dünya’da ki tüm müslüman topluluk ve cemaatlerin kendisine hürmet ve gıpta ettiği, son asrın müceddid-i olduğuna Alimlerin icması ile ittifak edilen Mahmut Ustaosmanoğlu efendi Hz. Vefatı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Çınar mesajında; İslam ‘a , kur’an a ve sünnet-e kendisini adayan…
Yerleştirdiği talebeler, açtığı medreseler, okuttuğu derslerle devrimleri deviren büyük veli , Allah dostu…
Kur’an ve sünnet ittibası ile nice Alim ve Ulema yetiştiren, yüz yıla yakın ömrü ile islama hizmet eden…
Hayatının her devresinde kur’an-ı kerim ve sünnet-i seniyye muhabbetini aşılayan…
Kendisini islama adamış bir ömür…
Caminin gölgesinde; mihrap, minber ve kürsüden toplumun can damarlarına bir ömür ab-ı hayat taşıyan bir derya, bir gönül insanı, alim, arif, abid…
İrşadıyla Anadolu ‘da ilim güneşinin inkişafına, sünnet-i seniyyenin ihyasına, tasavvufun isbatına, tarikat’ı aliyenin hakikatına, bir asra yaklaşan ömrüyle hizmet eden , arkasında herbiri asr-ı saadeti hatırlatan milyonlar seveni ile yıldızlar gibi mürşitler ve talebeler yetiştiren alem-i islamın Anadolu’da medar-ı iftiharı, asrımızın büyük mürşid’i kâmil ‘i şeyh Mahmut efendi Hz. lerine Cenab-ı Allah ‘tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve yakınlarına, kendisine intisap edilen mürit ve talebelerine sabr-ı cemil diliyorum.

 

 

#mahmutustaosmanoğlu

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir